یافتن افزونه‌هایی که باعث کند شدن مرورگر شما می‌شود‎

Google Chrome

کروم مرورگری با قابلیت پردازش چندگانه است که شما می‌توانید با استفاده از مدیریت برنامه داخلی این مرورگر بر افزونه‌های نصب شده، میزان پردازش اختصاص یافته و حافظه مصرفی آن‌ها نظارت داشته باشید. برای دسترسی به این ابزار مدیریتی کافی است کلید کنترل و Esc را با هم فشار دهید. توجه داشته باشید که تنها افزونه‌هایی که در پس زمینه اجرا شده‌اند در این جا نمایش داده می‌شوند ولی افزونه‌هایی که کدی را به صفحات بارگذاری شده شما اضافه می‌کنند از دید شما پنهان خواهند بود.

 

 

Internet Explorer

IEبرخلاف سایرین، تخمینی از حافظه مصرفی نمی‌دهد بلکه مدت زمانی را که هر افزونه برای اجرا به آن نیاز دارد نمایش می‌دهد. از روی این مدت زمان می‌توانید مقیاسی برای سنگینی هر افزونه داشته باشید، طبیعی است که هرچه اجرای یک افزونه بیشتر طول بکشد، حافظه‌ی مصرفی توسط آن نیز بیشتر است.

برای دستیابی به این اطلاعات منوی تنظیمات را در IE باز کنید و بخش Manage Add-ons را انتخاب کنید. برای غیرفعال کردن یک افزونه کافی است آن را انتخاب کنید و دکمه Disable را بفشارید. IE همچنین معیاری به نام Navigation Time را به شما نمایش می‌دهد که مربوط به زمان اضافه شده برای بارگذاری هر صفحه به واسطه ی وجود آن افزونه است.

 

 

استفاده از حالت امن

در واقع تخمین واقعی میزان کندی ناشی از افزونه‌ها بسیار دشوار است اما با استفاده از این حالت شما می‌توانید مقایسه‌ای از سرعت مرورگر در حالت با و بدون افزونه‌ها را داشته باشید. بنابراین اگر مرورگر شما در حالت امن سرعت خیلی بیشتری داشت می‌توانید با اجرای مجدد آن در حال عادی و غیرفعال کردن نوبتی افزونه‌های افزونه‌های کند کننده را پیدا کنید.

برای این کار در مرورگر فایرفاکس کافی است به بخش Help بروید و سپس روی گزینه ی Restart with Add-Ons Disabled کلیک کنید.

 

 

برای این کار در Google Chrome بر روی آیکون کروم کلیک راست کنید و سپس در بخش Option، گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید. سپس بدون انتخاب هیچ افزونه‌ای Ok را بزنید. حال کافی است از کروم خارج شوید و مجددا آن را اجرا کنید. برای بازگرداندن افزونه‌های هم کافی است همین مراحل را به عکس طی کنید.

 

در مورد Internet Explorer برای ویندوز 7 به آدرس زیر بروید:

All Programs -> Accessories -> System Tools -> Internet Explorer (No Add-ons)

و سپس میانبر را اجرا کنید. برای ویندوز 8 هم کافی است دو کلید Windows Key + R را بفشارید سپس عبارت iexplore.exe –extoff را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

 

در نهایت اینکه اگرچه افزونه‌ها بسیار مفیداند اما سعی کنید تنها از افزونه‌هایی استفاده کنید که ضروری اند. هرچند افزونه‌ها برنامه‌هایی کم حجم هستند ولی اضافه شدن آن‌ها به هم می‌تواند باعث کندی شدید مرورگر شما بشود.

/ 6 نظر / 10 بازدید
ي اشنا

سلاممم ممنون ک ب وبم سرزدين شمارو لينک کردم و اگه مي شه منو لينک کنيد ممنون ميشمممممممممممممممممم

اراس

سلام ممنون که سرزدی

مهرپویا

دوست عزیز من بلد نیستم لینک کنم و اگر میشه در قسمت نظرات اموزش لینک کردن و به اشتراک گذاشتن تبلیغات را بدهید من دوست دارم تمام تبلیغات وبلاگ شما را داشته باشم ممنون از زحمات شما

مجيد

سلام لينك شديد.موفق باشيد

fatemeh

سلام.لینک شدید.ممنون.