مشکلات کاربران ایرانی و تغییر نکردن ساعت رسمی کشور

" سعید علی‌اکبریان " افزود: در سیستم‌های عامل ویندوز به ویژه ویندوز "ایکس پی" که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد ، زمان با توجه به " تایم سرورهای اینترنت " ( ‪ ( Time Server Internet‬تنظیم می‌شود.

وی تصریح کرد: در سیستم‌های عامل ویندوز، گزینه تنظیم خودکار ساعت برای تغییرات مربوط به استفاده بهینه از روشنایی روز در محدوده زمان (‪Zone‬ ‪ ( Time‬به طور پیش فرض فعال است.

به گفته وی گزینه تنظیم خودکار ساعت ( ‪( Automatically adjust clock‬ برای افزودن یک ساعت به زمان سیستم همزمان با آغاز سال جدید می‌باشد که برای کشورهایی مانند ایران فعال است.

این کارشناس با اشاره به‌اینکه در بخش تنظیمات مربوط به ساعت و" محدوده زمان " کاربران ایرانی باید گزینه تهران ( ‪Tehran‬ ‪ ( GMT+03:30‬را انتخاب کنند، ادامه داد: با تغییر نکردن ساعت رسمی کشور و به منظور جلوگیری از تداخل زمانی باید گزینه تنظیم خودکار ساعت غیر فعال شود.

علی اکبریان، بیشترین مشکلات پیش آمده در رابطه با تغییر نکردن ساعت رسمی کشور را در فرایندهای مربوط به سرورها و شبکه اینترنت دانست و گفت:
بیشتر فرایندهایی که باید به طور اتوماتیک توسط رایانه انجام می‌شدند در طی این مدت دچار اختلال شده‌است.

وی این مشکلات را در داخل کشور چندان حاد ندانست و افزود: اما در سطح بین‌المللی این امر باعث ایجاد مشکلات متعددی گشته است.

/ 3 نظر / 53 بازدید
عبدالله توشه

سلام من یه مادربود ddr2 نیاز دارم دارید ایا بهم اس بدید 09174421214